A valódi Web 3.0 korszaka

Többféle értelmezése létezik, attól függően, hogy melyik technológiai iparág szemszögéből definiáljuk. Az biztos, hogy a Web fejlődésének új szakaszát jelzi, ahol számos technológia egyesül. Azon diszruptív technológiák – mint a blokklánc, virtuális valóság és a mesterséges intelligencia – elősegítik a térbeli szemantikus web fejlődését.

Összefonódások - Technológiai Fúziók

Ezek a technológiák a következő években együttesen új megoldásokat hoznak létre, hogy az online tér felhasználóbarátabb, demokratikusabb és biztonságosabb legyen. Jelenleg sokan a Web 3.0-t kizárólag a blokklánccal azonosítják. Az tény, hogy alaptechnológiák közé sorolandó, mivel biztosítja a fizikai és digitális értékek tulajdonlását és értékesítését az interneten központi felügyeleti szerv nélkül. Erre épülnek majd új protokollok és felhasználói felületek, amelyek támogatják az intelligens térbeli web létrejöttét. A Web 3.0 sokkal több, mint amit sokan gondolnák. A technológiai fúzió az elkövetkező öt évben képes lesz támogatni az első igazi decentralizált metaverzumokat.
Az internet fejlődése során egyre elérhetőbbé és felhasználóbarátabbá vált a Web. A hardverek és szoftverek fejlődésével új felhasználási területek jöttek létre, amelyekkel párhuzamosan egyre változatosabb módon léptünk interakcióba a számítógépekkel. Fontos megértenünk, hogy a Web 3.0 nem kizárólag a háttértechnológiákról szól, mint a blokklánc vagy elosztott adatbázisok, hanem különböző szinteken a teljes webet forradalmasítja. Nem kérdéses, hogy az ember és számítógép közötti kapcsolat folyamatosan fejlődik; gondoljunk csak bele, hogy az egér mennyire befolyásolja még ma is az interakciónkat a digitális tartalmakkal. Szerencsére az érintőképernyők révén teljesen újra gondolhattuk és egyszerübbé felhasználói felületek kialakítását.
A Web 3.0 egyik izgalmas aspektusa a 3D interaktív Web, amely magában foglalja a virtuális valóság (VR) és a kiterjesztett valóság (AR) technológiákat. A 3D virtuális terek a metaverzumban lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy gazdagabb, interaktív élményeket éljenek át. A blokklánc pedig segíthet a digitális eszközök tulajdonjogának nyomon követésében (pl. NFT-k), míg az IoT hardverek, valamint az 5G/6G hálózat biztosítja a gyors adatátvitelt, ami elengedhetetlen a valós idejű 3D interakciókhoz.
Most jött el az idő, hogy a virtuális valóság jelenlegi értelmezését kibővítsük, és a térbeli weben (Spatial Web) folytassuk a webes interakciót. Ami ma talán futurisztikusnak tűnik, pár év múlva már mindennapjaink része lesz. A Web következő evolúciója elmossa a határt a fizikai és a digitális világ között. A kommunikációt es a tartalom készítést a generatív MI-k segítik majd. A technológiák összefonódása pár éven belül megtörténik anélkül, hogy észrevennénk.

Mi az a szemantikus web?

A szemantikus webet már napjainkban is használjuk, amikor az interneten keresünk. A cél, hogy a Web 3.0 teljesen bevezesse a szemantikai technológiákat, amelyek lehetővé teszik a számítógépek számára, hogy valóban megértsék az adatok tartalmi összefüggéseit és jelentését. Ellentétben a Web 2.0-val, ahol a keresés a tartalomhoz kapcsolódó kulcsszavakra és metaadatokra korlátozódik, a Web 3.0-ban a szemantikai megértés sokkal kifinomultabb. Az adatokat mélyebben dolgozzák fel a mesterséges intelligencia (AI) és gépi tanulás (ML) algoritmusok, mint például a nagy nyelvi modellek segítségével. Ez lehetővé teszi a keresőmotorok számára, hogy pontosabb eredményeket és keresési találatokat adjanak. A nagy nyelvi modellek, mint az ChatGPT, Meta Llama és a Google Bard, jelenleg a legjobbak ezen a területen, hogy megértsék a felhasználói szándékot, és relevánsabb eredményeket szolgáltassanak.

A Web 3.0 Architektúrája

A Web 3.0 architektúrája az internet tervezésének és funkcionalitásának fejlődését jelenti, amelynek alapja a decentralizáció, amit az újonnan megjelenő technológiák hajtanak meg. A Web 3.0 architektúrájának jobb megértéséhez készítettünk egy képet, amely öt, egymásra épülő réteget mutat be. Az adatok a fizikai rétegből az alkalmazási rétegbe köztes rétegeken, például a kommunikációs rétegen, a hálózati rétegen és a szemantikus rétegen keresztül jutnak el. Minden réteg megvalósítható a megfelelő technológiákkal, mint például az IoT, az 5G, a blokklánc, a szemantikus web és a 3D interaktív web technológiák.

További hírek

polygon id mukodes

A Polygon ID Azonosítási Megoldás

A Polygon ID Azonosítási Megoldás Június 22-én, szerdán a decentralizált Ethereum skálázóplatform, a Polygon bejelentette, hogy „elindítja a Polygon ID -t – egy privát és önszuverén identitásmegoldást, amely nulla tudásalapú (ZK) titkosítással

uniswap genie

Tágul a Uniswap Univerzum

Tágul a Uniswap Univerzuma Az Ethereumon futó népszerű DeFi kereskedési felület mögött álló vállalat NFT piactér kialakítását tervezi. Az Uniswap Labs kedden közölte, hogy megvásárolta a Genie NFT-piaci aggregátort annak érdekében, hogy

3D NFT-k! amik többet érnek, mint gondolnád!

3D NFT-k! amik többet érnek, mint gondolnád! Ez a bejegyzés, kicsit más, mint az eddigiek. Egy pár napja a Kryptodás Norbi készített velem egy rövid interjút az edukációs AR NFTk-ről, hogy a

A nagy összeomlás okai

A nagy összeomlás okai A Bitcoin-t és a teljes kriptopiacot az elmúlt hónapokban erősen sújtotta a post-covid hatása és az elmúlt két hónapban kialakult háborús helyzet is. Emellett a várva várt medvepiacot

Ha szeretnél értesítést kapni a legújabb kryptoda tartalmakról, akkor iratkozz fel!