Metamask és Ledger együtt biztonságosabb

Alapigazság, hogy ha valami az internetre van kapcsolva, akkor az nincs teljes biztonságban. Ez pedig a kriptovalutákra, mint értékmegőrző eszközökre fokozottan igaz. Ez a cikk első sorban a Metamask felhasználóknak szól. Áttekintjük, hogyan mik a kockázatok amikor az internetre csatlakozunk és hogy lehet ezt a rizikót minimalizálni.

A Metamask egy úgynevezett online forró pénztárca (hot wallet), vagyis minden digitális formában az internethez csatlakozva érhető csak el.  A Ledger tárcája ezzel szemben cold wallet hideg pénztárca, vagyis egy fizikai eszköz, amit csak maga a felhasználó tud az internetre csatlakoztatni, amikor ezt szükségesnek érzi. 

Ahogy ebből a rövid leírásból is kiderült, a cold wallet messze biztonságosabb megoldás, de akkor miért van szükség hot walletekre? A válasz nyilván az, hogy mind a kettőt másra használják. A nagyobb biztonság, sokszor körülményesebb hozzáférést is jelent, míg egyes online pénztárcáknál elég csupán a jelszót beírni és máris indulhat az utalás és kereskedés.
Viszont nem feltétlenül kell lemondani a teljes biztonságról, akkor sem, ha szoftveres tárcán tárolunk komolyabb összegeket.
Erre nyújt megoldást a Metamask „Connect Hardware Wallet” funkciója, ami lehetővé teszi, hogy a Ledgeren használt címeinket összekössük a Metamaskkal, ezzel mintegy hidat képezve a két tárca között. Mindazonáltal megmaradnak olyan alapvető és biztonság szempontjából meghatározó funkciók, mint például a tranzakciók manuális engedélyezése a Ledgeren.

Ahogy a kripto világba egyre többen lépnek be és egyre nagyobb pénzek forognak bent, sajnos folyamatosan nő azon emberek száma is, akik próbálják az óvatlan felhasználókat megszabadítani a befektetéseiktől. Hallottunk már Metamask és okoszszerződés hackről, egy alkalommal pedig egy Ledgert is sikerült sajnos feltörni. A biztonság a legfontosabb, ezért mindig legyünk naprakészek! Erre ne sajnáljuk az időnket.

Kryptoda tipp:


A Metamask könnyen és gyorsan hozzáférhető szoftveres tárca, kiválóan alkalmas mindennapos kereskedésre és okosszerződések megkötésére. A Metamask mondhatni biztonságos, ettől még viszont a különböző oldalak, ahova a tárcának csatlakoztatjuk még nem feltétlenül azok. A hackerek a biztosági réseket kihasználva okosszerződéseken keresztül is hozzáférhetnek a vagyonunkhoz.
A Kryptoda csapata azt javasolja, hogy hosszú távú befektetéseinket mindig olyan tárcán tároljuk, aminek nincs állandó internet hozzáférése. Ez lehet például egy Ledger vagy egy safepal, egy minden kapcsolatról és mobiladatról leválasztott mobiltelefonos tárca. De jó megoldás lehet egy Metamask, ami soha, semmilyen oldallal nem volt még összekötve.  

Hamarosan bemutatjuk nektek, egy rövid videóban ennek gyakorlati lepéseit. Addig is maradjatok velünk.

Aki esetleg nem ismeri a Metamaskot az itt találhat a telepítéséről hasznos videókat.

Tanulj Velünk

További hírek

polygon id mukodes

A Polygon ID Azonosítási Megoldás

A Polygon ID Azonosítási Megoldás Június 22-én, szerdán a decentralizált Ethereum skálázóplatform, a Polygon bejelentette, hogy „elindítja a Polygon ID -t – egy privát és önszuverén identitásmegoldást, amely nulla tudásalapú (ZK) titkosítással

uniswap genie

Tágul a Uniswap Univerzum

Tágul a Uniswap Univerzuma Az Ethereumon futó népszerű DeFi kereskedési felület mögött álló vállalat NFT piactér kialakítását tervezi. Az Uniswap Labs kedden közölte, hogy megvásárolta a Genie NFT-piaci aggregátort annak érdekében, hogy

3D NFT-k! amik többet érnek, mint gondolnád!

3D NFT-k! amik többet érnek, mint gondolnád! Ez a bejegyzés, kicsit más, mint az eddigiek. Egy pár napja a Kryptodás Norbi készített velem egy rövid interjút az edukációs AR NFTk-ről, hogy a

A nagy összeomlás okai

A nagy összeomlás okai A Bitcoin-t és a teljes kriptopiacot az elmúlt hónapokban erősen sújtotta a post-covid hatása és az elmúlt két hónapban kialakult háborús helyzet is. Emellett a várva várt medvepiacot

Ha szeretnél értesítést kapni a legújabb kryptoda tartalmakról, akkor iratkozz fel!