Ennyire már régen volt aktuális a pénzromlás témája, mint 2022-es évben. Miért meghatározó tényező az infláció és miért fontos megérteni a hatásait és kiváltó okait? A jelenlegi éves infláció 8-10% között mozog a szakemberek szerint, de mi, egyszerű emberek mégis többnek érezzük, az átlag emberek visszajelzéseit elemző felmérés szerint 22%-os infláció tapasztalható, ez pedig nincs jó hatással a befektetési kedvünkre sem.
Az USA-ban 1980 óta nem volt ilyen magas infláció és tudjuk, hogy ezzel egyenesen arányos a pénz vásárlóerejének romlása is. Tehát a megtakarított pénzünk kevesebbet ér majd. De miért van ez kihatással a kirptopiacra és a befektetésekre?
Általában a magánbefektetők illetve a nagyvállalati szféra akkor tud és szeret befektetni digitális részvényekbe, ha van elegendő mennyiségű megtakarításuk és extra profitjuk. Viszont a jelenlegi gazdasági helyzet és pénzromlás miatt sokaknak hozzá kellett nyúlni a befektetéseikhez, hogy a megélhetésüket tudják finanszírozni. Az már most látszik és tényszerűen kijelenthető, hogy évtizedek óta nem volt ilyen rossz helyzetben a világgazdaság. Sok jel arra mutat, hogy a történelem újra megismétlődhet és a 2008-hoz hasonlóan egy pénzügyi válsághoz vagyunk most nagyon közel, amely annak idején az egész világon éreztette hatását.
Én magam úgy gondolom, hogy a jelenlegi pánikhangulat pár hónapon belül elmúlik, majd a vásárlóerő és tőke újbóli beáramlása ismét visszahúzza az árfolyamokat. Viszont ne legyünk túlzottan optimisták, hogy majd egyből 50.000 dollárra emelkedik a Bitcoin árfolyama, mivel a piac jelenlegi állapota, illetve a trendek elemzése azt mutatja, hogy már erősen egy medvepiac szakaszban vagyunk.