A TechExen több Web 3.0 startup reklámozta úgy magát, hogy már rendelkeznek az új ERC-4337 -es szabvánnyal. De mit jelent ez pontosan?
Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy az új felhasználók számára ijesztő lehet az olyan új kifejezésekkel való találkozás, mint a privát kulcs, nyilvános kulcs vagy a seed phrase. Egy másik aggasztó tényező lehet, ha valaki felelőtlenül kezeli ezeket, akár az egész kriptobefektetés elvesztését is eredményezheti. A trend azt mutatja, hogy a hétköznapi kriptobefektetők ezért inkább egy centralizált kriptotőzsdére bízzák befektetésüket, mivel nem merik vállalni a teljes felelősséget.
Egyetértés van abban, hogy a bejelentkezési felületnek egyszerűbbnek kell lennie a szélesebb elfogadás érdekében. A cél nem kevesebb, mint hogy egységesebbé, de emellett biztonságosabbá tegyék a web 3.0-as pénztárcák integrációját a jelenlegi webes alkalmazásokkal. A felhasználók szívesen használnának egy decentralizált alkalmazást, ha annak használata könnyebb lenne, ezért fontosak a fejlesztések ebbe az irányba.
A fejlesztők szerint szükség volt egy olyan megoldásra, ami felhasználóbarátabbá teszi a kriptovalutákkal való interakciót. Állításuk szerint a mai világban olyan nagy a zaj, hogy a felhasználóktól már nem lehet elvárni még azt a minimumot sem, hogy a 12-24 visszaállító kulcsot feljegyezzék. Az sem volt elég, hogy mindenhol felhívtuk a felhasználók figyelmét, hogy a MetaMask kriptotárcájában használhatják a 12 szavas kulcsot (seed phrase), hogy visszaállítsák a tárcát, ha elveszítik a jelszavukat, vagy biztonsági okokból meg akarják újítani azt. A (hard-core) kriptosoknak ez eddig sem jelentett problémát, de közülük is volt, aki szívesebben jelentkezett volna be egy egyszerű email címmel, mint ahogyan azt már megszokták a Web 2.0-as alkalmazások esetén.